петък, 22 юли 2016 г.

Левски и Берое аут от Лига Европа

снимка vecer.com

И добре да играеш пак може да отпаднеш. Точно това се случи вчера на стадион "Герена". Сините играха добре но липсата на късмет и майсторство пред гола лишиха Левски от шанса да продължат напред в турнира.

Левски поведе с 1 на 0 с гол на Франсис Нар в 22-та минута, само 8 минути по късно пък Марибор имаше шанса да изравни, след като бе отсъдена дузпа в тяхна полза. Дузпа, която Таварес не ъспя да отбележи или по точно Боян Йоргачевич спаси. Сините имаха още няколко хубави положения пред врата на Ханданович, но до втори гол така и не се стигна.

След почивката мачът продължи на бързи обороти с много атаки от страна на сините, които удариха  греда и имаха още няколко добри положения за гол. Марибор чакаше своите шансове, а след 60-та минута започна да натиска сериозно съперника. Резултатът не закъсня и в 68-та минута след центриране Новакович отправи изстрел с глава, който бе спасен от вратаря, но при добавката Таварес бе безпощаден.

До края и двата отбора имаха по няколко положения но до 3-ти гол така и не се стигна. Марибор изигра един перфектен тактически мач, и късмета тази вечер бе на тяхна страна. Краен резултат 1:1 (0:0). Марибор продължава напред.

снимка hjk.fi

Другият български евробоец Берое също като Левски приключи европохода си рано рано при гостуването си на финландския Хик. Първият мач в България завърши 1:1, което устройваше скандинавския отбор заради гола на чужд терен, при евентуално нулево равество на реванша.

Първото полувреме започна предпазливо от двата тима, като имаше по няколко положения и към двете врати до средата на полувремето. Докато не се стигна до изпълнение на корнер в полза на финладците. След центрирането на Тайво, Реджепи отправи удар с глава но вратаря на Берое изби, като топката попадна на главата на японеца Танака, който не пропусна на празна врата.

Мачът продължи с опитите на Берое да достигне до изравнително попадение, което да ги вкара в продължения. Хик се прибраха и поглеждаха напред основно след контраатаки. Натискът на Берое не доведе до нищо по опасно и така мачът приключи 1:0 на отбора от Хелзинки.

За пореден път остана само Лудогорец да брани българската чест по терените на Европа.