четвъртък, 11 август 2016 г.

Бразилия се отпуши в последния мач в групите срещу Дания

снимка mirror.co.uk

Бразилия показа истинското си лице в последния мач от групите, след като в първите два Неймар и компания не можаха да стигнат до гол и направиха две нулеви ремита, срещу ЮАР и Ирак. Домакините бяха притиснати до стената и само победата ги устройваше ако искаха да продължат напред към така мечтаната олимпийска титла. Без да губят излишно време те се хвърлиха напред още от самото начало на двубоя.

Кариоките не дадоха никакъв шанс за изява датския динамит и нанизаха 4 гола в двете полувремена. Първи се разписа Габриел Барбоса в 26-та минута, в 40-та Габриел Жесус удвои преднината на домакините от Рио. Бразилската мега звезда Неймар не можа да се разпише в този двубой, но пък блесна с добра асистенция в началото на втората част, като подаде на оставения непокрит в малкото наказателно поле Луан. Луан стреля директно и не сгреши от близка дистанция.

В 80-та минута отново Габрил Барбоса се разписа за 4:0 с което класира Бразилия на първо място в групата. Въпреки разгримната загуба Дания също продължава напред като втори в А група. На четвъртфиналите Бразилия ще спори с Колумбия в южноамериканското дерби, а Дания ще играе с коравия отбор на Нигерия. Другите четвъртфинали са както следва Германия срещу европейският шампион Португалия и Южна Кореа срещу Хондурас.