неделя, 14 август 2016 г.

Манчестър Юнайтед наказа Борнемут като гост

снимка premierleague.com

Жозе Моуриньо стартира повече от добре новия сезон във Висшата Английска Лига. Новият наставник на "Червените дяволи" няма как да не е доволен, тъй като неготият тийм наказа безпощадно отборът на Борнемут, като гост на "Виталити Стейдиъм". На същият този стадион миналият сезон отборът на Луис ван Гаал загуби с 2-1.

Манчестърският мениджър изяви амбиции за спечелване на шампионата този сезон и с днешната победа положи основите. Резултата бе открит в края на първата част, когато Хуан Мата се озова на стрелкова позиция и отбеляза на празна врата, след груба грешка в защитата на Саймън Франсис.

След почивката Руни удвои преднината за "Червените дяволи" в 59та минута. Златан Ибрахимович тотално уби интригата в 64-та минута с далечен изстрел. 5 минути по-късно Борнемут се добра до почетен гол, чрез Дани Смит. Борнемут - Манчестър Юнайтед 1-3.