понеделник, 15 август 2016 г.

Арсенал загуби на Емирейтс в голова фиеста с Ливърпул

снимка premierleague.com

В късния мач от английската висша лига вчера отборите на Арсенал и Ливърпул си спретнаха уникална голова фиеста от 7 гола и една изпусната дузпа.
Топчиите поведоха в резултата в 31-та минута чрез Тио Уолкът, който взе реванш за изпуснатата дузпа 2 минути по рано. В продължението на първото полувреме Фелипе Коутиньо възстанови равенството с феноменално изпълнение от статично положение.

Още от началотп на втората част момчетата на Юрген Клоп започнаха натиск на домакините, който даде резултат след няма и 5 минути. В 49-та минута Адам Лалана направи пълен обрат за гостите. В 56-та минута отново Коутиньо отбеляза за гостите и направи резултата 1-3. Седем минути по-късно след индивидуален пробив, новото попълнение на мърсисайдци Садио Мане, отбеляза гол шедиовър за 1-4 и с това сякаш уби интригата.

В следващата минута обаче отборът на Арсенал се съживи и върна едно попадение чрез Окслейд Чембърлейн и върна интригата. В 75-та минута Калум Чеймбърс върна надеждата на типчиите, като намали резултата на 3-4. До края отборът на Арсенал не можа да вкара така желания изравнителен гол и мачът приключи с гол аванс на Ливърпул.