сряда, 17 август 2016 г.

Сити на Гуардиола с две изпуснати дузпи и хеттрик на Агуеро

снимка teamtalk.com

Манчестър Сити е с единия крак в групите на Шампионската лига и само чудо трябва да стане ако не влязат. Сити разгроми румънския отбор на Стяуа Букурещ с 0-5 като гост. Момчетата на Гуардиола не проявиха и никаква милост към румънските си колеги. Още преди началото мачът беше опорочен от фенове на вечният враг Динамо, като хореографията за мача бе така подредена, че на трибуните се видя надпис "Само Динамо Букурещ" на румънски.

снимка 101greatgoals.com
Домакините имаха възможност още в самото начало да поведат в резултата но ударът бе неточен. След това отборът от Англия получи шанс да изпълни дузпа в 8-та минута. Дузпа която Агуеро изпълни но вратарят на Стяуа спаси, Нолито също не успя в добавката. Във фаталната 13-та минута Давид Силва не сгреши и откри резултата за "Гражданите". 7 минути по късно Сити отново имаше шанса да изпълни дузпа, и този път зад топката бе Серхио Агуеро и отново изпусна, като този път не отцели вратата.

Към края на полувремето Агурео все пак успя да вкара и частично да измие срама от двете изпуснати дузпи. След извеждащо подаване на Рахим Стърлинг Агуеро разстреля румънският страж от наказателното поле. Нолито тотално довърши румънците в началото на втората част за 0 на 3. А Серхио Агуеро се разписа още 2 пъти, за да завърши своя хеттрик до края на мача и изчисти целия срам от пропуските си от бялата точка. Стяуа Букурещ - Ман Сити 0-5.