неделя, 21 август 2016 г.

Неймар донесе първа олимпийска титла за Бразилия

снимка ibtimes.co.in

Бразилия пренаписа футболната си история и добави единствената титла, която липсваше в иначе богатата на футболни отличия държава. Националният отбор на домакините взе своя реванш от Германия за позорната загуба със 7-1 на последното световно, на което Бразилия отново бе домакин.

Капитанът на кариоките Неймар Джуниър откри резултата в 27-та минута на първото полувреме с фамозно изпълнение от пряк свободен удар, като заби коженото кълбо в горния десен ъгъл на немския вратар. След гола отборът на Германия взе инициативата нападаше по-масирано, но до края на полувремето резултата остана непроменен.

С началото на втората част нещата не се промениха кой знае колко. Немците натискаха повече, докато Селесао опитваха повече на контри, чрез бързите си играчи. В 59та минута Германия се върна в мача благодарение точния и силен удар на капитана Макс Майер.

До края на мача и двата отбора създадоха по няколко добри положения, но вратарите бяха на висота и не допуснаха повече голове. В продълженията играта на котка и мишка продължи с пълна сила и дебненето за грешки у противника родължи. Явно умората си каза думата и сякаш всички чакаха последния съдийсли сигнал, за да започне изпълнението на дузпите.

Жребият отереди първи зад бялата точка да застанат германците. До 4-та дузпа и двата отбора не сгрешиха. В последната пета дузпа Нилс Петерсен не можа да преодолее Вевертон, който хвана ъгъла и без проблем отрази топката. За последната пета дузпа на домакините се ангажира голямата звезда на Барселона и капитан на бразилците Неймар, който не пропусна и взриви препълненият Маракана.