понеделник, 22 август 2016 г.

Българската следа на Олимпиадата в Рио

Олимпийските игри в Рио де Жанейро приключиха, за някои добре за други не чак толкова. Това е живота продължава и трябва да гледаме напред. България остави своята следа и на тези игри. Няколко млади момичета се качиха на почетните стълбици и гордо стояха, под звука на  българският химн. Елица Янкова първа спечели олимпийски медал за България в борбата в категория до 48кг. При първото си участие на такъв форум 21 годишната Ели се прибра с медал, което само по себе си е огромен успех. Те първа ще има какво да показва това момиче.

След Ели, друга девойка застана на почетната стълбица при това с по-голямо отличие а именно Мирела Демирева. Мирела участва в надпреварата по висок скок и спечели среброто с височина от 197 см. Златото грабна испанката Рут Бейтия със същата височина, но с по-добро представяне в сериите. За Мирела това също бе първо участие на Олимпийски игри. С доброто си представяне на игрите тя спечели квота за 2 турнира от диамантената лига, първо в Париж а след това и в Цюрих.

Третият успех за България донесоха момичетата от ансамбълът по художествена гимнастика. Златните момичета спечелиха бронзовите медали в многобоя на олимпийския турнир. Грациите, които преживяха много трудности в последните месеци се представиха на изключително високо ниво и само малшансът ги раздели от второто място, което заеха испанките с равен брой точки с нашите гимнастички, но с малко по висока оценка за изпълнение. Така България се нарежда на 65-то място по спечелени медали в 31-те Олимпийски игри в Рио де Жанейро в Бразилия.