събота, 13 август 2016 г.

Тигрите изядоха Лисиците в първия мач от Висшата Лига

снимка premierleague.com

Шампионът от миналия сезон Лестър стъпи на криво още в първия кръг на английската висша лига. Новакът Хъл Сити посече гостуващия тийм на Клаудио Раниери с 2-1 в редовното време.

Лисиците започнаха защитата на титлата си в мач на високи обороти, като направиха няколко уникални пропуска през първото полувреме. Отборът на Хъл стоеше добре на терена и също заплаши на няколко пъти вратата на Каспър Шмайхел.

В продължението на първото полувреме, след изпълнение на корнер, футболист на Хъл стреля но Шмайхел спаси, двама от играчите на "тигрите" направиха задни ножици за избитата топка, като Адама Диоманде прониза Шмайхел и изведе домакините напред.

Началото на второто полувреме бе белязано от спорна дузпа за шампионите, която Рияд Марез отбеляза и възстанови равенството в 47та минута. Радоста на "Лисиците" бе само 10 минути, в 57-та минута Робърт Снодграс простреля Шмайхел след разбъркване в наказателното поле.

До края на двубоя Лестър не можа да покаже шампионски дух и не сътвори почти нищо запомнящо се и закономерно загуби първата битка от новия сезон.