сряда, 10 август 2016 г.

Супершампиона на Европа е Реал Мадрид

снимка facebook.com real madrid

Реал за втори път излъга Севиля за суперкупата на Европа. Героят за "Кралският клуб" отново бе не кой да е, ами Серхио Рамос. Мачът, който се игра в Трондхайм започна спокойно, като и двата отбора не си даваха много зор. Белите задържаха повече топката и още в началото Серхио Рамос можеше да открие резултата, но топката бе избита от гол линията.

Марко Асенсио стреля от далече в 21-та минута и точен удар намери вратата на севилци, вратаря Серхио Рико не помръдна и така белите поведоха. В 41та минута новият играч на Севиля Франко Васкез възстанови равенството с хубав удар в далечния ъгъл на Кико Касийя.

След почивката в игра влезе Карим Бензема да помага на своите. В 71та минута Севиля спечели удар от бялата точка. Коноплянка не пропусна шанса и така андалусийци постигнаха пълен обрат. Севиля започна да задържа топката и предвкусваха вече победата над мадридския гранд, когато се стигна до злополучната 93-та минута за тях.

Героят на мача Серхио Рамос бе оставен непокрит в малкотп наказателно и след центриране той не пропусне да накаже Рико с глава. В продълженията и двата отбора пропуснаха по още няколко добри положения, без да се стигне до гол.

Когато всички вече очакваха, че мачът ще се реши след изпълнение на дузпи, в самия край на продълженията в 119-та минута Дани Карвахал направи невероятен пробив, оставяйки зад себе си няколко защитника, стреля с външен фалц и топката опъна мрежата за 3:2.