понеделник, 29 август 2016 г.

Лас Палмас на върха,Барса и Реал с минимални победи

снимка laliga.es

Изненадващо или не Лас Палмас е водачът в испанското първенство, след два изиграни кръга. Да шампионатът е в самото си начало, и отборът на Лас Палмас започна ударно сезона вкарвайки 9 гола за първите два мача. След победата с 2-4 във Валенсия, сега Лас Палмас показа за втори път страхотна огнева мощ и наниза 5 на Гранада. Така отборът от Гранд Канария е първи в таблицата на Ла Лига следван от Барселона и Реал Мадрид, които също са с пълен актив от точки, но с по-слаба голова разлика.

Реал прие Селта във втория кръг от първенството на своя "Сантиаго Бернабеу" и изкопчи победата във второто полувреме. През първата част коравия отбор на Селта не допусна гол в своята мрежа, но и не можа да се разпише. Алваро Мората откри резултата в 60-та минута, след като направи добавка на вече стрелялия Асенсио. Фабиан Ореяна успя да изравни за гостите в 67-та минута и накара Бернабеу да замлъкне, след страхотно изпълнение. Тони Кроос донесе победата за "Белия балет" с уникален изтрел от 20 метра, който срещна десния страничен стълб от вътрешната страна.

Барса взе трудни три точки при гостуването в Билбао. Проливен дъжд се изсипа над стадиона на домакините Сан Мамес, което е основната причина да не станем свидетели на поредния голов спектакъл на шампионите. Единствения гол в мача падна през първото полувреме в полза на Барселона. Иван Ракитич вкара с глава след центриране на Арда Туран от ляво към далечната греда за 0 - 1. Ето и всички резултати от втория ръг в испанската Ла Лига.