сряда, 24 август 2016 г.

Лудогорец пише историята си, пак са в групите на Шампионската Лига

снимка ludogorec.com

Българският шампион показа огромна класа отново и започва да пренаписва историята си с влизането за втори път в най-престижния клубен турнир в Европа, Шампионската лига. Пътят до тук не бе никак лесен за Орлите, но те показваха с всеки следващ мач, че не са стигнали до тук случайно или на късмет. Последното препятствие преди заветната цел бе чешкият отбор на Виктория Пилзен.

След като в първият мач Лудогорец постигна чиста победа с 2-0, задачата за реванша бе да отбележат само 1 гол, с което да направят така че Виктория да трябва да вкара 4. Не че не е възможно, но все пак това е Виктория Пилзен, не Барса или Реал. Чехите започнаха своя натиск още от самото начало на двубоя и това даде резултат. В седмата минута след изпълнение на корнер Дюриш засече топката на близката греда и хвана Владо Стоянов неподготвен. С това си ранно попадение отборът на Виктория взе че си повярва и продължи натискът.

В 17-та минута след добър пас на Джонатън Кафу, Върджил Мисиджан се оказа на стрелкова позиция и разстреля вратарят на чехите, с което мисията Лудогорец да вкара гол бе изпълнена. Тук домакините имаха претенции за игра с ръка на Кафу, и от повторенията ясно се вижда, че такава имаше, но преценката на съдията явно е била, че играта е била неволна и голът бе зачетен. В 34-та минута отново Дюраш бе на добра позиция и стреля силно, за да блесне класата на Владо Стоянов, който изби и топката срещна страничната греда.

Виктория стигна до втори гол в 63-та минута.След поредното центриране от ляво Натанел не можа да изчисти и Хейда простреля Владо Стоянов с глава. Това вдъхна малко живец в чешкият шампион и натиснаха жестоко Лудогорец. Имаха няколко много добри положения, но така и не можаха да стигнат до трети гол, който щеше да е инфарктен за българският евробоец. В самия край на даденото 5 минутно продължение от съдията клаудио Кешеру се разписа за 2-2 с много красиво попадение в горния десен ъгъл на чешката врата.