неделя, 7 август 2016 г.

Лудогорец с убедителна победа, ЦСКА изненадващо загуби

снимка bgsport.bg

Лудогорец записа убедителна победа в първия си мач срещу отбора на Ботев Пловдив в отложения мач от първия кръг на българското първенство. Щампионът от миналата година направи на пух и прах пловдивския гранд с 4 на 1. Гостите започнаха добре мача като откриха резултата рано, рано още във втората минута. След центриране от корнер най-съобразителен в наказателното поле бе Стениос дос Сантос, който засече топката с глава и опъна мрежата.

Радостта на пловдивчани не бе дълга, защото само седем минути по късно равентвсото бе възстановено, след извеждащо подаване на Марселиньо, Сисиньо стреля точно, като бе останал един на един с вратаря на гостите. Това бе само началото на мъката на Ботев. В 19-та минута Марселиньо, който подаде за изравнителният гол обърна резултата в полза на домакините. В 44-та минута за лудогорци бе отсъдена дузпа, която Кешеру реализира без проблем. Във второто полувреме домакинският натиск даде резултат още веднъж и в 53-та минута Джуниор Кешада довърши пловдивчани с 4-ти гол.

снимка topsport.bg
Малко по рано през деня новакът в първа професионална лига Верея от Стара Загора хвърли бомбата, като победи изненадващо софийския ЦСКА на Гриша Ганчев с минималното 1-0. Домакините успяха да отбележат ранен гол още в 5-та минута чрез Амаду Сукуна. Мачът продължи на високи обороти, като имаше възможности и за двата отбора, но резултата остана непроменен. В 64-та минута червените останаха с човек по малко,но това не попречи на отбора да атакува мощно. Червените имаха още няколко възможности за изравнително попадение но топката така и не влезе в мрежата. Така Верея победи изненадващо с 1-0.