понеделник, 22 август 2016 г.

Англия Висша лига обзор

Сити, Юнайтед, Хъл и Челси с пълен актив от точки след втория кръг на английската висша лига. В петъчният мач Манчестър Юнайтед се наложи над Саутхемптън с 2-0 на ОлдТрафорд с 2 гола на Златан Ибрахимович и временно стана лидер в първенството. В събота обаче нещата се попромениха още с ранния двубой между Сток и Манчестър Сити. Гражданите прегазиха домакините от Сток с 1-4, като на два пъти Серхио Агуеро се разписа в първото полувреме и на два пъти Мануел Нолито през второто. Домакините успяха да върнат само едно попадение, чрез Боян Къркич от дузпа.

Хъл Сити след като победи шампиона Лестър в първият кръг, сега отново записа победа само че като гост на Суонзи с 0-2. Гостите постигнаха победата с два късни гола, единият в 79-та минута на Шон Малоун и един в добавеното време на Абел Ернандез. Така Хъл показа, че победата над шампиона не е била случайна. Челси от своя страна за втори път изпита вкуса на победата след нулево равенство през първата част и победа с 2-1 през второто полувреме. Домакините от Уотфорд поведоха през второто полувреме но с два късни гола Челси постигна пълен обрат и записа трите точки в актива си.

Новакът Бърнли хвърли бомбата на кръга, като победи изненадващо отборът на Юрген Клоп Ливърпул. Червените владееха топката над 70% от времето и отправиха над 20 удара във врата на Бърнли, но не можаха да стигнат до гол. Бърли от своя страна имаше точно 2 точни удара във вратата на Червените и постигнаха 100% успеваемост.