неделя, 18 септември 2016 г.

Барселона разби Леганес с 1-5

снимка skysports.com

Барселона победи Леганес в голово шоу с 1-5. След като миналата седмица испанският шампион разочарова публиката на Камп Ноу, след това размаза Селтик в шампионската лига със 7-0, а сега показа също, че вече са забравили за кошмарната загуба на свой терен.

За Каталунците се разписаха Меси на два пъти, Неймар, Луис Суарез и Рафиня Алкантара. В 15та минута Меси откри резултата за гостите, с което направи интересен рекорд, вкарвайки на 34ти различен стадион в Испания. В 31та минута Суарез удвои преднината след асистенция на Меси, който му подаде на празна врата.

Минута преди края на първата част, третата суперзвезда в отбора Неймар направи резултата 0-3 и двата отбора се прибраха в съблекалните. След почивката Барса продължи да играе играта си и резултата не закъсня. В 55та минута бе отсъдена дузпа за Барселона заради нарушение срещу Неймар. Меси не сгреши от бялата точка и направи резултата 0 на 4. За 0 на 5 се разписа Рафиня Аклантара в 66та минута, а малко преди края на мача Леганес вкара почетен гол от статично положение. Леганес Барселона 1-5