четвъртък, 1 септември 2016 г.

Сити, Челси и Юнайтед с пълен актив след 3 кръга в Англия

снимка premierleague.com

Манчестър Сити оглавява временното класиране в английската висша лига, следван от Челси и Манчестър Юнайтед със същия актив от точки но с по-слаба голова разлика. Тотнъм и Ливърпул не можаха да се победят в ранния сблъсък миналата събота, като успяха да си вкарат по един гол във всяко от полувремената за 1-1. Челси тотално надигра новакът Бърнли като им наниза цели 3 гола и запази мрежата си суха. За класическата победа голове вкараха Еден Азар, Вилиан и Виктор Моузес.

Кристъл Палас измъкна хикса от Борнемут в последната минута, след като изоставаше с 1 гол на полувремето в 93-та минута Дан Скот спаси Палас от домакинската загуба и мачът свърши 1-1. Евертън спечели трите точки, като домакин след автогол на Шей Гивън. Шампионите от Лестър записаха победа над Суонзи с 2-1 с головете на Джейми Варди и Уес Морган. Лестър заема 9-то място във временното класиране с една победа и 2 загуби. Трудно ще е на шампионите този сезон определено.

Саутхемптън все още не може да намери верният път към победата, като записа второ равенство от началото на сезона, този път срещу Съндрърланд (1-1). Арсенал с първа убедителна победа за сезона, като гост на Уотфорд с 1-3. Победата за Артилеристите донесоха Санти Казорола, Алексис Санчез и Месут Йозил още в първото полувреме.

Манчестър Юнайтед измъкна победата от коравия тийм на Хъл Сити буквално в последните секунди на мача. Пороен дъжд се изливаше почти през целия мач и дербито си вървеше към равенство, но след великолепен пробив на Уейн Рууни от ляво и последвало центриране по земя, топката се озова на кракът на Маркус Рашфорд фронтално в наказателното от където той не сгреши и донесе трудна но заслужена победа на момчетата на Моуриньо.

Уест Бромич Албиън и Мидълзбро не можаха да се победят в ранния мач в неделя и очаквано си завършиха 0-0. Водачът във таблицата Манчестър Сити не можа да се затрудни от отбора на Уест Хям на собствена земя. Момчетата на Гуардиола не спират да показват класа и този път вкараха 3 гола на Чуковете. Два гола на Рахийм Стърлинг и един на Фернандиньо донесоха победата с 3-1 за манчестърският гранд.