четвъртък, 8 септември 2016 г.

Японското чудо Нишикори спря Мъри в 5 сетов трилър

снимка skysports.com

Кей Нишикори ще играе на полуфинал на откритото първенство на САЩ, след като отстрани олимпийският шампион от Рио Анди Мъри в 5 сетов трилър на 1/4 финала.  Световният номер 2 мислеше бързо да приключи мача, особено след първия сет, който шотландския боец спечели убедително с 6-1.

Японският самурай не преклони глава и се върна в мача спечелвайки втория сет с 6-4. Третата част бе белязана от многото пробиви, както на единия така и на другия тенесист. В крайна сметка Мъри отново пое водачеството взимайки своето с 6 на 4 гейма в негова полза.

Нишикори отново трябваше да догонва в резултата и показа характер и много силна игра в четвъртия сет. 26 годишната японска надежда спечели безапелационно с 6-1 и вкара мача в 5 сета. В последната част на 2 пъти японеца успя да пробие, но Мъри връщаше пробивите. Накая нервите на британца не издържаха и Нишикори затвори сета с 7-5.

Така японеца все още няма загуба на US open от играч в топ 10 и заслужено си осигури място на полуфинала, където ще спори с поставеният под номер 3 в схемата Стан Вавринка, който отстрани Хуан Мартин дел Потро в другия четвъртфинал.