четвъртък, 29 септември 2016 г.

Шампионска лига група B втори кръг

снимка uefa.com

Във втория кръг на ШЛ в група B, Наполи разгроми Бенфика с 4-2 в Италия, а Бешикташ и Динамо Киев не можаха да се победят и завършиха на равно 1-1. Марек Хамшик изведе домакините напред в 20та минута след центриране от корнер. Това попадение остана единственото до края на първото полувреме. В 51та минута Дрис Мертенс удвои преднината за своя отбор. Аркадиуш Милик направи резултата класически 3 минути по късно, след изпълнение на дузпа.

Отново Мертенс се разписа в 58-та минута за да съкруши всички надежди на португалците за 4-0. Гонкало Гуедеш върна почетен гол за Бенфика в 70-та минута с удар от наказателното поле. Четири минути преди края на редовното време, влезлият като резерва Едуардо Салвио се разписа за гостите за да оформи крайното 4-2.

В другият мач от групата Бешикташ посрещна Динамо Киев в Турция. Рикардо Коарешма откри резултата за домакините в 29-та минута , след страхотно изпълнение от пряк свободен удар. Няколко минути по късно отново той стреля опасно, но топката мина в страни от напречната греда. Гостите все пак успяха да стигнат до изравнителен гол в 65-та минута второто полувреме, чрез Виктор Циганков. Бешикташ - Димано Киев 1-1.