петък, 2 септември 2016 г.

Това е този Гришо, който искаме да гледаме

снимка zimbio.com

Григор Димитров изигра поредния си силен мач в таз годишното издание на US Open. Този път на Гришо му се наложи да показва издръжливост в 5 сетов мач, за да отстрани французина Жереми Шарди. Първата ни ракета определено показа класа и добра физическа форма. Владеене на емоциите и психическа издръжливост също не липсваха, което говори за едно израстване на по-високо ниво у Григор.

Победата за Григор в точки изглежда така 4:6 6:4 6:3 4:6 2:6 и 2:3 сета за българина, като това бе трета победа за Гришо срещу Шарди в историята. В първия сет играта на българският тенесист не вървеше добре, като той допусна ранен пробив и Шарди дръпна с 3-1 гейма. Това не сломи хасковлията, който успя да се върне в играта и направи резултата 4-4. Слаб 9ти гейм в който бе пробит за 5-4 и Шарди затвори първия сет с 6-4.

Втората част вървеше гейм загейм до 4-4, Григор сервираше в 9-тия гейм и дръпна с 4-5. При сервирането в десетия гейм Шарди допусна да бъде пробит и нашето момче затвори втория сет с 4-6. В третия сет нещата изглеждаха доста равностойни до 3-3, след което Гришо допусна първи пробив за сета и Шарди дръпна с 4-3 гейма. При подаването си французина не сгреши, след което с още един пробив отново поведе с 2 на 1 сета.

В четвъртата част първата ракета от България направи ранен пробив и нещата изглеждаха добре, след като поведе с 1-4 гейма. Гришо допусна 1 пробив за 2-4, но в последствие довършиха сета гейм за гейм и 4-6 за Григор. В последния 5 сет Григор не показа никаква умора и започна ударно с 0-3 гейма, което психически се отрази на Шарди, който успя да върне 2 гейма но силите му стигнаха само за толкова. И заслужената победа за Григор Димитров го праща в следващият етап, където ще срещне португалеца Жоао Соуса.