неделя, 11 септември 2016 г.

Гуардиола излъга Моуриньо насред Олд Трафорд

снимка telegraph.co.uk

Хосеп Гуардиола успя да излъже Жозе Моуриньо в градското дерби между Червените дяволи и Гражданите на легендарният Олд Трафорд. Манчестър Сити се наложи над Юнайтед с 1-2, като и трите гола паднаха през първото полувреме. Клаудио Браво дебютира на вратата на Гражданите в 172-то дерби между двата съперника. В сблъсъкът на мениджърите от 17 срещи Моуриньо има само 3 победи срещу Гуардиола.

Де Бройне откри резултата за Сити още в 15та минута след дълго подаване от вратаря на гостите, който намери добре Келеши Иеанашо, който пък свали с глава добре към Де Бройне. Де Бройне след хубав финт се оказа очи в очи със стража на Юнайтед Де Хеа и не сгреши с изстрел в далечния ъгъл. Младият Иеанашо, който бе избран от Гуардиола на върха на атаката, вместо отсъстващия Серхио Агуеро, се разписа за 0-2 в 36-та минута.

Златан Ибрахимович намали преднината на Гражданите за 1-2 в края на първата част в 42та минута. След центриране на Уейн Рууни в наказателното Клаудио Браво скочи над всички и улови топката, но при падането на земята я изпусна, което бе достатъчно за Златан да се възползва от грешката на вратаря и го разстреля от къса дистанция. През второто полувреме и двата отбора имаха по още няколко положения, но до следващ гол така и не се стигна. Манчестър Юнайтед - Манчестър Сити 1-2 краен резултат.