сряда, 14 септември 2016 г.

Лудогорец изпусна трите точки в Базел

снимка newsclip.com

Лудогорец спечели първата си точка в тазгодишното издание на Шампионската лига, след перфектно изигран мач в Базел. Малшансът лиши отбора на Георги Дерменджиев да си тръгне с трите точки от Швейцария. Българският шампион приемаше играта повече в своята половина, и се стремеше с бързи контра атаки да застрашава вратата на Базел. През първата част тази стратегия сработи точно в края на полувремето.

Марселиньо показа добър поглед върху играта и с прецизен пас от дълбочина намери тръгналия Кафу, който с няколко добри финта се освободи от бранителя на Базел, за да излезе очи в очи със стража Вацлик. Джонатън Кафу стреля в далечния ъгъл и намери очертанието точно до гредата от вътре.

Второто полувреме играта продължи в същия стил, Базел атакуваше по често но все не стигаше до гол. Лудогорец от своя страна си чакаха на контри, но и те не можаха да създадат нещо по сериозно пред вратата на Базел. 11 минути преди края след едно от поредните центрирания, Владо Стоянов боксира топката, която се озова на крака на футболист от Базел, който без да я чака разстреля българският страж за 1-1.