четвъртък, 15 септември 2016 г.

Шампионска лига - резултати

Измина първият кръг от груповата фаза на шампионската лига. В група А нещата изглеждат така ПСЖ и Арсенал завършиха наравно 1-1, в другият мач Базел и Лудогорец също завършиха 1-1. Всички отбори са с по 1 точка. В група B Бенфика и Бешикташ не можаха да се победят и завършиха наравно 1-1, другият мач между Динамо Киев и Наполи завърши с победа за гостите от Италия 1-2.

В група С барселона се изгаври със Селтик като им наниза 7 гола за 7-0 с хеттрик на Меси. Манчестър Сити победи с 4-0 Боруся Мюнхенгладбах. В група D Атлетико Мадрид като гост победи отборът на ПСВ с 0-1, а в другия мач Байерн Мюнхен разплака новакът Ростов с 5-0.
В група Е Тотнъм загуби удома от Монако с 1-2, като и трите гола паднаха в първото полувреме, в другата среща от групата Леверкузен и ЦСКА Москва не можаха да се победят и зачършиха 2-2, като и тук всички голове паднаха през първата част.

В група F Боруся Дордмунд размаза Легия Варшава като гост с 0-6, в другият мач Реал Мадрид постигна успех над Спортинг Лисабон с 2-1 с 2 късни гола в 89-та на Роналдо и 95-та минута на Алваро Мората. В група G Порто се издъни у дома, като не можа да победи ФК Копенхаген и завършиха на равно 1-1. Другият двубой в групата Брюж падна като домакин от шампиона на Англия Лестър Сити с 0-3. В група H Лион победи Динамо Загреб с 3-0. Ювентус завърши 0-0 с трикратния носител на трофея Лига Европа Севиля.