четвъртък, 22 септември 2016 г.

Реал Мадрид изпусна първи точки в Ла Лига

снимка twitter.com

Испанският Колос и европейски клубен шампион Реал Мадрид изпусна първи 3 точки в таз годишната кампания на испанското първенствто Ла Лига. Белите от Мадрид не можаха да се справят с Жълтата Подводница Виляреал на Сантияго Бернабеу. След като изоставаха на почивката момчетата на Зинедин Зидан все пак стигнаха до равествтото през втората част, но липсата на късмет и добрите намеси на вратаря на гостите спряха Реал да запише поредна победа у дома.

Реал започна мача с всичките си звезди, но трудно достигаше до добри възможности през първото полувреме. За капак на несполуките пред врата на гостите, Виляреал получи шанса за изпълнение на дузпа точно в края на първата част. Бруно Сориано не сгреши от бялата точка и Сантияго Бернабеу замлъкна. Серхио Рамос накара смълчания стадион да изригне веднага след подновяването на играта през второто полувреме.

След изпълнение на корнер от Хамес Родригес най-съобразителен бе виновникът за дузпата Серхио Рамос, който се изплъзна при далечната греда и разстреля вратаря на гостите с глава за 1-1. До края на мача Реал демонстрира класа и не спря да атакува вратата на Серхио Асенсио, като всички звезди от Реал се изредиха да пропускат пред вратата на гостите. Точно преди края на мача Кристиано Роналдо имаше чудесна възможност, но Асенсио бе на висота и така Виляреал измъкна точката от негостоприемния Сантияго Бернабеу.