неделя, 25 септември 2016 г.

Барса разгроми Хихон без Меси, Реал с втора издънка

снимка as.com

Отборът на Барселона разгроми Спортинг Хихон с 0-5, като гост без най-голямата си звезда Лионел Меси, който се контузи предния кръг на испанската Ла Лига. Арда Туран започна като титуляр заради отсъствието на Меси и успя да се разпише с едно от петте попадения във вратата на домакините.

Луис Суарез откри резултата за шампиона на Испания в 29та минута. Три минути по-късно Рафиня Алкантара удвои преднината за Барселона, като осигури добра преднина за каталунците преди почивката. Другата звезда в отбора Неймар джуниър вкара в 82та за 0 на 3, след само 2 минути дойде и часът на Арда Туран, който вкара за 0-4. Още веднъж в 88та вкара Неймар за разгромното 0-5.

Вечният враг в лицето на Реал Мадрид за втори пореден път не можа да спечели трите точки и така вече преднината пред Барса е само 1 точка. В шестия кръг на испанската ЛаЛига Реал гостуваше на Лас Палмас, който продължава да радва своите фенове с добрите си представяния този сезон. В 33та минута Марко Асенсио даде преднина за Белия балет.

Пет минути по-късно равенството бе възстановено от Тана Домингес и така двата отбора се прибраха при 1-1 на почивката. В 64та минута Асенсио излезе за да даде шанс на Карим Бензема, който се отплати на Зидан с гол след само 3 минути игра за 1-2. Малко по късно Зидан извади и Кристиано Роналдо за да влезе Лукас Васкез. Роналдо видимо разочарован от това решение на Зидан напусна терена. Пет минути преди края на редовното време домакините стигнаха отново до равенството чрез Серхио Арахуо. Лас Палмас - Реал Мадрид 2-2.