четвъртък, 29 септември 2016 г.

Шампионска Лига втори кръг група А

снимка uefa.com

Ето как стоят нещата в група А на шампионската лига този сезон, след втория кръг от изиграните срещи. Лудогорец игра с френският шампион ПСЖ, като вторият се наложи с 1-3. Българският шампион започна агресивно мача и откри резултата още в 16-та минута, чрез Натанел, който стреля точно от пряк свободен удар и френската врата бе превзета. След гола  ПСЖ се опитаха да наложат натиск, който даде резултат 5 минути преди края на полувремето, Блес Матюиди се оказа сам срещу Владо Стоянов и разстреля българският страж. В този момент имаше съмнения за засада, но такава не бе отсъдена от съдията и голът бе признат.

Второто полувреме започна по същия начин ПСЖ натиснаха от самото начало, а Орлите пробваха на бързи контраатаки да изведът Джонатан Кафу на добра позиция. Десет минути след началото ПСЖ получи възможност да изпълни пряк свободен удар от същата позиция, от която Лудогорец поведе. След последвалото центриране Единсон Кавани бе най-съобразителен в наказателното и насочи топката с глава за 1-2. В последвалата атака след гола на французите, Лудогорец стигна до добро положение и след разбъркване в наказателното, съдията свири дузпа за българите. Козмин Моци застана зад бялата точка и стреля безобразно слабо и френският страж спаси. В последвалата атака за ПСЖ отново Кавани превзе българската врата за 1-3, както и завърши този мач.

В другият сблъсък от групата Арсенал победи Базел на своя земя с 2-0 в мач на високи обороти и с много положения. Топчиите поведоха рано рано, благодарение на Тио Уолкът, който след центриране от ляво по атаката разстреля от упор стража на Базел с глава за 1-0 в седмата минута. Отново Уолкът, след двойно подаване с Алексис Санчез се озова на стрелкова позиция и за втори път не сгреши. Арсенал имаше още няколко много хубави положения за гол, но така и не успяха да отбележат друг.