вторник, 11 октомври 2016 г.

Националите се отърваха само с 3 гола

снимка ball24h.net

Българският национален отбор по футбол инкасира втора загуба в квалификациите за светорното в Русия 2018. След като преди броени дни момчетата на Пламен Марков загубиха с 4-1 от Франция, сега понесоха още една такава този път, като гости на Швеция с 3-0.

Само добрите изяви на Владо Стоянов спасиха българският отбор от разгромна загуба. Първото попадение в мача падна в 39та минута, след пробив от дясно по крилото, центриране в наказателно там Берг игра с пета и топката попадна на крака на Тойвонен, който разстреля българската врата от упор. Три минути по-късно Ивелин Попов остана очи в очи с вратаря на шведите но ударът му премина покрай десния стълб.

В самия край на полувремето Швеция удвои преднината си чрез Оскар Хилйемарк. Мишо Александров влезе, като резерва на мястото на Георги Костадинов във второто полувреме. В 58та минута Виктор Линдельов направи резултата класически убивайки интригата в мача. Докрая на двубоя шведите имаха още няколко чисти положения, които обаче не съумяха да реализират. Швеция - България 3-0. България няма вкаран гол срещу Швеция вече 23 години.