четвъртък, 20 октомври 2016 г.

Разгромна победа за Арсенал в Лондон, Барса не прости на Гуардиола и Сити

снимка metro.co.uk

Артилеристите се разправиха с българският шампион Лудогорец на Емирейтс, като нанизаха цели 6 гола във вратата на Владислав Стоянов. Първото полувреме Лудогорец игра добре и на няколко пъти футболистите на Георги Дерменджиев създадоха опасни положения пред вратата на Оспина, но така и не успяха да отбележат. Алексис Санчез откри резултата за домакините още в 12-та минута с прехвърлящ удар в далечния ъгъл на Стоянов. Тио Уолкът удвои преднината на Арсенал малко преди края на полувремето.

В самото начало на втората част Окслейд Чембърлейн направи резултата 3-0 за топчиите с което уби интригата в мача. В 56,83 и 87-та минути на три пъти Месут Йозил прониза вратата на българите, за да оформи крайното 6-0. Това е първи хеттрик за Йозил в шампионската лига.

В Испания Барселона прие бившия си наставник Пеп Гуардиола и неговият Манчестър Сити пред пълни трибуни на Камп Ноу. Лео Меси се разписа за 1-0 в 17-та минута след грешка на защитата на гражданите. След гола Сити стоеше добре на терена и не допусна втори до края на полувремето.В 52-та минута Клаудио Браво получи червен картон и с човек по-малко Сити трябваше да се справя с най-доброто нападение в света, в 61-та и 69-та отново Меси покори врата на гостите за да запише поредния си хеттрик. Минута преди края се разписа и Неймар за да оформи крайното 4-0.