неделя, 23 октомври 2016 г.

Севиля се докосна до върха за малко, Реал си взе своето вкъщи и отново е водач.

снимка picks.org

Испанското първенство си имаше нов водач в лицето на Севиля за кратко, след като отбора се наложи с минималното 1-0 над мадридския гранд Атлетико. Единственият гол падна в 73-та минута, като точен за домакините бе Стивън Н Зонсзи. Барселона спечели мача на Местая срещу Валенсия, като в 94-та минута бе отсъдена дузпа в полза на гостите. Феновете на домакините полудяха след това и отцелиха с бутилка от минерална вода Суарез, който моментално се свлече на земята, след него падна и Неймар. Лео Меси не пропусна от бялата точка в скандалния мач и донесе победата на Барса.

Реал отново е на върха след победа над коравия отбор на Атлетик Билбао. Късният гол на Алваро Мората донесе победата за домакините. Карим Бензема откри резултата в 7-та минута, но в 27-та гостите изравниха чрез Сабин Мерино. В 83-та минута Алваро Мората бе точен за победния гол. Виляреал застигна Барса и зае 4-та позиция във временното класиране след пълен обрат над добре представящия се този сезон Лас Палмас.

Селта наниза четири парзала на Депортиво ла Коруня във Виго, както и Малага направи с Леганес на своя територия и се закотви по средата на таблицата. Ето и как изглежда класирането след деветия кръг на испанската Ла Лига.