понеделник, 24 октомври 2016 г.

Челси наказа Юнайтед, Арсенал и Сити стъпиха накриво удома

Жозе Моуриньо регистрира първата разгромна загуба на чело на Манчестър Юнайтед. Тази неделя момчетата на Моуриньо, а също и самият той, ще искат да я забравят завинаги. Челси започна страхотно мача с гол в първата минута чрез Педро Родригез, който взриви трибуните на Самфорд Бридж. Гари Кейхил го направи отново в 21-та минута, с което подчерта превъзходството на Челси в двубоя. Еден Азар се разписа за класическото 3-0 в 62-та минута и крайното 4-0 за Челси оформи Нголо Канте в 70-та минута. След края на мача Жозе Моуриньо прошепна нещо в ухото на Антонио Конте и се прибра в съблекалниите.

Манчестър Сити допусна да завърши на равно на собствен терен срещу отборът на Саутхемптън. Гостите водеха на почивката с гол преднина, но гражданите съумяха да стигнат само до равенството през второто. Гуардиола за втори път бе огорчен тази седмица, след като няколко дни по рано записа загуба от Барселона с 4-0.

Другата издънка в кръга направиха Топчиите от Лондон. Арсенал, който наниза 6 гола на българският шампион Лудогорец, сега записа нулево равенство срещу не чак толко претенциозният Мидълзбро. Домакините владееха топката през 75% от игровото време, но така и не успяха да превземат вратата на гостите. Шампионът Лестър взе трите точки побеждавайки Кристъл палас удома. Ливърпул също взе своето като домакин на Уест Бромич. Така Манчестър Сити, Арсенал и Ливърпул са съответно на първите три места с еднакви точки, след девет изиграни кръга на острова.