понеделник, 3 октомври 2016 г.

Селта препъна Барса в голов трилър, Реал с нова издънка у дома

снимка sport.es

Барселона на успя да вземе и точка от гостуването си на Селта, точно когато имаше възможност да оглави испанската ЛаЛига. След поредната издънка от отбора на Зинедин Зидан с трето поредно равенство в шампионата, като домакини на Ейбар. Небесносините успяха да покорят вратата на шампионите цели три пъти само през първото полувреме, нещо с което много малко отбори в световен мащаб могат да се похвалят. Едва ли отсъствието на Лео Меси бе причината за загубата на Барселона, по скоро грубите грешки в защитата лишиха шампионите от точки.

В 22та минута след спорно подаване на Марк-Андре тер Стеген към Серхио Бускетс топката бе изгубена, и след дълъг пас Пионе Систо се озова сам срещу вратаря и с прецизен удар в далечния ъгъл откри резултата за домакините. В 31-та минута Яго Аспас удвои преднината за Селта след самостоятелен пробив от дълбочина. Две минути по-късно, след ниско центриране в наказателното на Барса, Джереми Матийо засече топката в собствената си врата за 3-0.

Барса заигра малко по-добре през второто полувреме и в 58-та минута върна един гол, благодарение на Жерард Пике, който стреля с глава след центриране. Неймар джуниър върна надеждата за каталунците в 64та минута, като направи резултата 3-2, след изпълнение на дузпа. В 77-та минута невероятно глупаво отиграване на стража на шампионите, който при опита си да подаде отцели главата на връхлитащия Пабло Хернандез и топката срещна гредата и мина гол линията за 4-3. Отново Пике върна част от надеждата за поне точка, като вкара за 4-3, но до следващ гол така и не се стигна.