вторник, 29 ноември 2016 г.

Ливърпул приема Лийдс по пътя си, към трофея за Купата на Лигата

източник betfair.com

През уикенда Ливърпул победи с 2:0 Съндърланд и вече няма загуба в 14 поредни мача във всички турнири. Този успех изпрати момчетата на Юрген Клоп на втората позиция в класирането на Премиършип само на точка от лидера Челси. Лошата новина в лагера на "мърсисайдци" обаче е контузията на най-добрия футболист на тима от началото на сезона Фелипе Коутиньо. Бразилецът има увреждане на връзките в глезена и със сигурност пропуска мачовете до края на годината.

Наставникът на тима Юрген Клоп винаги прави сериозни ротации в състава си в мачовете от домашните купи, като само Дивок Ориги е започвал като титуляр и в трите мача на тима в този турнир от началото на сезона, като е отбелязал два гола. Той почти сигурно ще води атаката на червените и днес, особено като се има в предвид отсъствието на контузените Коутиньо, Даниел Стъридж, Адам Лалана, Роберто Фирмино и Дани Ингс. Има някакъв шанс своя първи мач като титуляр за тима да направи 17-годишният халф Бен Уудбърн, който влезе като резерва в двубоя срещу Съндърланд през уикенда. Под рамката на вратата пък със сигурност ще застане Симон Миньоле. Отборът на Лийдс се изкачи на пета позиция в Чемпиъншип след победата с 2:1 като гост на Родъръм в събота. успехът бе четвърти за тима в последните му пет шампионатни мача.

Подобно на днешния съперник, наставникът на гостите Гари Монк дава шанс за изява на повече футболисти в срещите за купите. До момента цели 23-ма играчи са започвали като титуляри в този турнир, като голмайсторът на тима Крис Ууд е стартирал само веднъж от първата минута. Бранителят Понтус Янсон се завръща в състава след изтърпяно наказание и най-вероятно ще започне като титуляр, ако Монк заложи на силен стартов състав. Дилемата пред треньора на Юнайтед е. дали да заложи на най-доброто, с което разполага, или да ги запази за дербито срещу Астън Вила в събота
Коефициенти за мача:Ливърпул [ 1.25], Лийдс @ 11.00, Равен @ [6.50] от Бетфеър