петък, 16 декември 2016 г.

Отборите на Хофенхайм и Борусия Дортмунд ще стартират първи в 15-я кръг на Бундеслигата

източник betfair.com
Отборът на Хофенхайм продължава да впечатлява с изявите си в Бундеслигата. Два кръга преди края на есенния полусезон футболистите водени 29-годишния Юлиан Нагелсман са единственият непобеден тим от началото на кампанията. В предишния кръг Хофе измъкна точка след нулево равенство при визитата си на Айнтрахт Франкфурт, с което вече има 26 точки и заема четвърто място във временното класиране.

Срещата за домакините със сигурност пропуска контузеният Керем Демирбай, докато Себастиан Руди е под въпрос. След тежкото гостуване на Реал Мадрид в Шампионската лига, футболистите на Борусия Дортмунд не успяха да победят като гост Кьолн и завършиха 1:1. Точката с гол в последната минута спаси навлизащият в отлична форма Марко Ройс. Така вестфалци имат 25 точки и продължават да са на шеста позиция в класирането.

Наставникът на тима Томас Тухел има сериозни кадрови и няма да може да разчита на Бюрки, Бартра, Дурм, Герейро, Пишчек, Сократис, Суботич, Кастро, Роде и Шахин. Днешните домакини не познават загубата в шампионата вече цели 14 мача, а последните им три мача пред собствена публика срещу Борусия Дортмунд са завършили без победител.
Коефициенти за мача: Хофенхайм @ 3.90, Борусия @ 1.90, Равен @ 4.20 от Бетфеър