вторник, 28 март 2017 г.

Холандия ще изиграе първа контрола след освобождаването на Дани Блинд

източник betfair.com
След 20 мъчителни месеца изпълнени с посредствено представяне, Дани Блинд бе освободен от треньорския пост на холандския национален отбор. Това стана след загубата с 0:2 от България в световна квалифиакация в група А. Решението на Блинд да заложи на 17-годишния защитник на Аякс Матиас де Лихт претърпя пълен провал, след като младокът сгреши и при двата гола на Спас Делев.

Холандия допусна пет загуби в девет квалификационни срещи под рководството на Блинд. През 2014 година водени от Луис ван Гаал "лалетата" се класираха на четвърто място на световното първенство в Бразилия, а след това завършиха четвърти, но в квалификациите за Евро 2016 и го изгледаха по телевизията. Сега проблемите отново са налице и Блинд беше освободен и временно ще бъде заместен от треньора на младежите Фред Грим.

В същото време в лагера на Италия ситуацията е далеч по-добра. "Адзурите" се борят здраво с Испания в своята квалифиакационна група за Мондиал 2018, а треньорът Джанпиеро Вентура за пореден път доказва, че има усет към младите футболисти.  Андреа Белоти от Торино оформи отличен тандем в атака с Чиро Имобиле, а обещаващи таланти като Алесио Романьоли, Роберто Галярдини и Андреа Петаня взеха участие през уикенда. Легендата Джиджи Буфон изигра своя мач номер 1000 в кариерата си, което показва, че младоците имат покрай себе си и много опитни футболисти, от които да се учат.