петък, 7 април 2017 г.

Дербито в Германия Байерн срещу Дордмунд

източник bet365.com
Байерн Мюнхен е домакин на Борусия Дортмунд в събота от 19:30 часа наше време в голямото дерби от 28-ия кръг в Бундеслигата. Борусия повали големия си съперник с 1:0 у дома през ноември, а в последната си визита на "Алианц Арена" не отбеляза, но и не допусна гол във вратата си. Байерн Мюнхен допусна изненадващо поражение с 1:0 като гост на Хофенхайм по-рано тази седмица в междинния кръг, но въпреки това остава убедителен лидер в таблицата с 65 точки, на 10 пред РБ Лайпциг. Момчетата на Карло Анчелоти са непобедени в 18 поредни домакинства в шампионата, а в пет от миналите си шест дуела у дома не допуснаха гол.

Мануел Нойер вероятно няма да бъде възстановен навреме от травма в стъпалото, което значи, че Свен Улрих отново ще застане под рамката на вратата. Дъглас Коща и Томас Мюлер са в "лазарета". Роберт Левандовски (1.57 да се разпише) напусна преждевременно тренировката в четвъртък, но увери, че няма проблеми и ще бъде готов за двубоя срещу бившия си тим.

Борусия Дортмунд е на четвърта позиция в подреждането с 50 точки и ще иска да вземе нещо от предстоящата визита, за да продължи да притиска третия Хофенхайм (51 т.). Футболистите на старши-треньора Томас Тухел са колебливи в срещите си далеч от дома в последно време, като взеха три точки само в едно от предишните си пет гостувания. Марио Гьотце, Ерик Дурм, Андре Шюрле и Себастиян Роде са контузени в лагера на гостите, а под съмнение е участието на Марко Ройс и Марсел Шмелцер. Сократис Пападополус се завръща след изтърпяно наказание и ще измести Матиас Гинтер от центъра на отбраната. В атакуващ план ще се разчита много на бързоногият Пиер-Емерик Обамеянг.