четвъртък, 7 декември 2017 г.

Арсенал посреща Бате без напрежение

източник bet365.com
Арсенал вече има подсигурено място в елиминациите на Лига Европа и в четвъртък ще играе без напрежение. Гостите от Беларус са допуснали само една загуба в предните си 10 двубоя и ще се класират напред, ако победят на "Емиратс", а Цървена Звезда и Кьолн завършат наравно в другия дуел.

Германският бранител на лондончани Шкодран Мустафи няма да бъде на разположение за дуела срещу БАТЕ заради контузия и ще се "надпреварва с времето", за да се възстанови навреме за мача срещу Саутхемптън в неделя от Висшата лига .

В английския шампионат Арсенал заема пета позиция в таблицата с 28 точки, на една зад четвъртия Ливърпул. В последния кръг момчетата на Венгер бяха покосени у дома от Ман Юнайтед с 1:3.

Мениджърът на Арсенал Арсен Венгер отвърна на спекулациите и увери, че Тио Уолкът попада в сметките му за бъдещето. 28-годишното острие загуби мястото си в състава на "топчиите", като през тази кампания единствените му участия като титуляр са в Лига Европа, където има два гола и една асистенция в четири срещи.

В Англия усилено се говори в последно време, че Арсенал е готов да се раздели с Уолкът през зимния трансферен прозорец, но Венгер подчерта, че играчът остава важна част от състава. Крилото пропусна последните шест мача заради настинка, но по всяка вероятност ще го видим на терена в дуела срещу БАТЕ.

"Разбира се, че Тио има бъдеще в отбора. Той се труди изключително усърдно. Преди няколко седмици той бе болен, а след това аз не променях състава. Като цяло в тренировките той изглежда доста рязък", коментира Венгер на пресконференция.