понеделник, 29 януари 2018 г.

Федерер подчини Чилич във финала в Мелбърн за 20-та титла от Големия Шлем

източник bet365.com
Легендата Роджър Федерер защити трофея си на Откритото първенство на Австралия след успех във финала над хърватина Марин Чилич с 6-2 6-7(5) 6-3 3-6 6-1 в оспорван двубой. Той печели за шести път отличието на "Мелбърн Парк", като по този начин изравнява постиженията на Рой Емерсън и Новак Джокович.

"Маестрото" се възползва от скования старт на Чилич и набързо поведе с 4-0, след което рутинно затвори откриващия сет с 6-2. Втората част мина без пробиви, а в тайбрека хърватина беше по-напорист и го спечели със 7-5 точки.

Федерер взе подаването на съперника си в четвъртия гейм на третия сет и това се оказа достатъчно за аванс от 2:1. Той тръгна с пробив в четвъртата част и поведе с 3-1 гейма, но Чилич намери сили за пълен обрат и вкара мача в решителен пети сет.

В него швейцарецът започна нервно, но успя да вземе първия гейм след отразени брейкболи. Това свали от напрежението и той проби за 2-0, а малко по-късно пречупи хърватина с нов пробив за 5-1. Федерер затвори безпроблемно мача с гейма на нула и заслужи 20-ия си трофей от шлема!

За Чилич това беше втори пореден загубен финал от Федерер в турнири от "славното каре" след Уимбълдън 2017. От понеделник той ще се изкачи на рекордното за него трето място в ранглистата на АТП, откъдето ще измести нашия Григор Димитров.