понеделник, 15 януари 2018 г.

Трябва да се поучим от загубата заяви Гуардиола

източник bet365.com
Ман Сити инкасира първа загуба във Висшата лига, отстъпвайки с 3:4 във вълнуващ дуел като гост на Ливърпул. Мениджърът на "гражданите" Хосеп Гуардиола поздрави съперника за успеха и призова играчите си да си извлекът нужните поуки от мача.

Ман Сити бе надигран от Ливърпул в по-голямата част от спектакъла на "Анфийлд" и остана без победа в арената на противника от 2003 г. насам. Въпреки грешната стъпка възпитаниците на Гуардиола продължават да имат аванс от 15 точки на върха в подреждането, но днес тази разлика може да бъде намалена на 12, ако Ман Юнайтед победи Стоук Сити.

"Първо искам да поздравя Ливърпул за победата, получи се страхотен мач. Играхме добре през първите 10-15 мин., но след това загубихме контрол поради няколко причини. Това е добър урок, който може да използваме в Шампионската лига. Никога не е хубаво когато загубиш, но всички отбори го правят. Най-важното сега е да не губим отново", заяви Гуардиола.

За Ливърпул победата бе четвърта поредна в първенството, като футболистите на Юрген Клоп са трети в класирането с 47 точки, колкото имат и преследвачите Челси и Тотнъм. "Червените" не познават поражението в 18 поредни мача във всички състезания.