сряда, 24 януари 2018 г.

Маестрото продължава уверено напред без загубен сет

източник bet365.com
Швейцарската легенда Роджър Федерер продължава уверено защитата на титлата си на Australian Open. Носителят на 19 отличия от Големия шлем срази Томаш Бердих (Чех) с 7-6 (1) 6-3 6-4 и се класира на 14-ия си 1/2-финал в Мелбърн. Предпоследното препятствие пред "Маестрото" е 21-годишната корейска надежда Хьон Чун.

Роджър Федерер записа девети пореден успех срещу Томаш Бердих и вече води с 20-6 в съперничеството с чеха. 36-годишният рекордьор по "мейджър" позволи на съперника да поведе с 0-3 гейма в първата част, но постепенно пое нещата в свои ръце и до края бе пълен господар на корта.

Федерер е без загубен сет от старта на мега надпреварата на "Мелбърн Парк", където балансът му е 92 победи и 13 загуби. Швейцарецът се готви да изиграе 43-ия си 1/2-финал в шлема в стремеж да се приближи само на крачка от шестата си корона от Откритото първенство на Австралия.

Федерер никога досега не се е изправял срещу предстоящия си противник Чун, който елиминира Новак Джокович в четвърти кръг. Шампионът на младежките финали на АТР спечели 6-4 7-6 (5) 6-3 битката срещу друга изненада на турнира - Тенис Сандгрен, превръщайки се в първият кореец, достигнал до 1/2-финал в шлема.

"Никога не съм играл срещу Хьон Чун досега и е страхотно, че виждаме нови имена на сцената. Имаме нужда от такова нещо. Впечатли ме начина, по който той достигна до 1/2-финалите. Изгледах внимателно мача му срещу Джокович. Чун е много талантлив играч и няма какво да губи. Аз също ще се опитам да изляза с такава нагласа и ще видим какво ще се получи", заяви Федерер.