неделя, 12 август 2018 г.

Барса излиза в битка за суперкупата на Испания срещу Севиля тази вечер

Актуалният шампион на Испания Барселона ще се изправи срещу Севиля от 22:00 часа наше време в битка за Суперкупата на страната. Тази година за първи път победителят в този дуел ще бъде решен в един мач. Битката ще се състои на неутрален терен на стадион ''Grand Stade de Tanger'' в Танжер, Мароко.

Барселона се подсили това лято с футболисти като Малкъм, Клемент Ленгле, Артуро Видал и Артур, и очакванията са за успешен старт на кампанията. В последните години "каталунците" на два пъти спечелиха Суперкупата на Испания в дуели срещу Севиля - през 2010 г. (общ резултат 5:3) и през 2016 г. (общ резултат 5:0).

Ленгле се очаква да направи дебют за Барса в идния дуел срещу бившия му отбор, а освен това първи минути с екипа на "каталунците" може да запишат още Малкъм и Артур. На върха на атаката ще видим Луис Суарес, подкрепян от Лионел Меси.

Севиля вече натрупа игрови ритъм, след като записа три мача в квалификациите на Лига Европа. Възпитаниците на треньора Пабло Мачин елиминираха унгарския Уйпещ във втори кръг след победи с 4:0 и 1:3, а в четвъртък победиха Жалгирис с 1:0 у дома, взимайки минимален аванс преди реванша следващата седмица.

Нико Париеха има лека травма и вероятно няма да бъде сред стартовите единайсет на наставника Мачин. Висам Бен-Йедер най-вероятно ще бъде острието на тима от Андалусия, а по крилата ще му помагат Нолито и Пабло Сарабия. източник bet365