вторник, 29 януари 2019 г.

При победа над Бърнли тази вечер за Оле Гунар Солскяер моментът ще е исторически

Временният мениджър на Манчестър Юнайтед Оле Гунар Солскяер записа осем победи в първите си осем мача във всички турнири, доближи "червените дяволи" на три точки от четвъртото място и успя да класира отбора на 1/8-финалите на ФА Къп, след като в петък победи Арсенал с 3:1 на "Емиратс". Тази вечер норвежецът може да стане първият мениджър в историята на Висшата лига, който стартира със седем поредни победи в първенството.

Бърнли заема 16-о място във временното класиране, на три точки от зоната на изпадащите. Тимът на Шон Дайк обаче се намира в най-добрата си серия в шампионата, след като в последните си четири мача записа три победи и едно равенство. Само преди няколко дни Бърнли отново трябваше да гостува в Манчестър, където се изправи срещу шампиона Ман Сити в двубой от 1/16-финалите на Купата на Англия. "Гражданите" разгромиха своя съперник с 5:0, но Дайк бе предприел доста промени в състава си с оглед на важното гостуване на "Олд Трафорд".

Крис Смолинг може да се завърне в игра, след като получи контузия на 8 декември и през този период Солскяер не можеше да разчита на него. Маркос Рохо и Маруан Фелайни остават контузени. Давид Де Хеа ще се завърне на вратата на домакините, след като в двубоя за купата срещу Арсенал титуляр бе Серхио Ромеро.

"Червените дяволи" се опитват да започнат ударно мачовете си под ръководството на норвежеца и успяваха да се оттеглят на почивка с гол аванс в седем от осемте си двубоя до момента. Общо тимът отбеляза 14 попадения през първите полувремена на тези срещи. Бърнли е на обратния полюс по този показател - с едва шест реализирани гола преди почивката във всичките си 23 мача в първенството през този сезон.  инфо betting.betfair